Zakład Aktywności Zawodowej

Baner Główny Posta

10 sierpnia 2021 odbyła się zorganizowana przez Partnera projektu, wizyta studyjna uczestników projektu 9.1.5. Zakład Aktywności Zawodowej – „Spełnieni w pracy” do Zakładu Aktywności Zawodowej Zakładu Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śląskim.

W wyjeździe wzięło udział 18 osób (13 mężczyzn, 5 kobiet) – uczestników projektu. Podczas wizyty uczestnicy zapoznali się z historią powstania oraz działalnością Zakładu, która polega na realizacji usług pralniczych. Uczestników zapoznano z usługami prania, maglowania i prasowania zarówno bielizny hotelowej (pościel, ręczniki, narzuty na łóżka, zasłony, firany); jak i gastronomicznej (obrusy, serwety oraz innego asortymentu wg życzeń klienta, ale także tkanin pochodzenia sanitarnego, dużych artykułów jak koce, kołdry, śpiwory, które trudno jest wyprać i wysuszyć w domu.

Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć, jak odbywa się praca osób niepełnosprawnych na poszczególnych stanowiskach pracy, wymienić się informacjami i doświadczeniami. Przygotowana prezentacja i film przybliżyły sposób działania Zakładu, jego ideę oraz przepisy, na podstawie których funkcjonuje a przeprowadzony instruktaż stanowiskowy zapoznał uczestników z metodami bezpiecznej pracy na konkretnym stanowisku.

Dla uczestników wizyty studyjnej został przygotowany poczęstunek i smaczny obiad.   

Wizyta studyjna dostarczyła uczestnikom ZAZ wiedzy praktycznej na temat zatrudnienia osób niepełnosprawnych, przez co mógł podnieść się ich poziom samooceny – wiary w swoje możliwości na rynku pracy mimo niepełnosprawności.

Informujemy, iż powyższe działanie realizowane zostało w ramach projektu 9.1.5. „Zakład Aktywności Zawodowej – „Spełnieni w pracy”, współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print
Skip to content